Co dać pod papę termozgrzewalną?

Pokrycie dachowe z papy termozgrzewalnej można wykonać w postaci jednowarstwowej lub wielowarstwowej. Niezależnie od tego, która z nich zostanie wybrana, papę kładzie się na odpowiednio przygotowane podłoże, ponieważ jedynie wtedy można uzyskać wymaganą przyczepność, a co za tym idzie – trwałość, szczelność i ochronę konstrukcji dachowej oraz domu. Podpowiadamy, w jaki sposób przygotować podłoże pod papę termozgrzewalną, czyli co i w jakich przypadkach sprawdzi się najlepiej w bezpośrednim kontakcie z dachem.
extraDACH / Papa dachowa / Papa termozgrzewalna / Co dać pod papę termozgrzewalną?

Podstawowe wymagania co do podłoża pod papę termozgrzewalną

podłoże pod papę termozgrzewalną

O dachu, który jest gotowy na położenie jednowarstwowego lub wielowarstwowego pokrycia z papy termozgrzewalnej mówimy, gdy:

– jest równe, co zapewnia odpowiednie spływanie wody opadowej i niepowstawanie zastoin wodnych, na równej powierzchni papa uzyskuje odpowiednią przyczepność a dach będzie estetyczny;

– ma wykonane odpowiednie dylatacje;

– jest odpowiednio wytrzymałe i sztywne, aby móc przenosić zakładane obciążenia eksploatacyjne;

– zostało oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń jak kurz, liście a także zagruntowane z użyciem asfaltowego środka gruntującego o dopasowanym przeznaczeniu i właściwościach;

– niekiedy, przy elementach, które wystają z dachu praktyczne okazuje się stosowanie klinów z wełny mineralnej lub styropianu pokrytego papą.

Za darmo wyceniamy nie tylko dachówki i blachodachówki, ale także papę dachową.  Wyślij nam projekt powierzchni którą chcesz pokryć papą a my przygotujemy darmową wycenę. 

Producenci papy termozgrzewalnej

icopal papa dachowa

Papa icopal

bauder papa na dach

Papa bauder

Izobud papa dachowa

werner papa na dach

Werner papa na dach

Villas papa na dach

vedag papa dachowa

Vedag papa dachowa

Dobieranie papy termozgrzewalnej na dach - jak sprawdzić jakość

pokrycia z papy termozgrzewalnej

W przypadku kładzenia papy bitumicznej na nowe podłoże betonowe warto zaczekać, aby było ono w pełni dojrzałe, czyli osiągnęło wilgotność poniżej 6%. W przeciwnym razie przyczepność papy do podłoża nie będzie wystarczająca, mogą też pojawić się pęcherze. W przypadku podłoża z elementów prefabrykowanych najlepiej będzie wykonać wylewkę. Wtedy dopiero należy zagruntować podłoże pod położenie papy termozgrzewalnej, do czego stosuje się asfaltowe grunty.

Jeżeli spełnione są te wymogi, należy zastosować masę gruntującą, po odpowiednim oczyszczeniu powierzchni. Miejsca, w których stykają się poszczególne elementy należy dodatkowo zabezpieczyć pasami z papy podkładowej, których szerokość wyniesie ok. 25 cm.

Podłoże drewniane – najlepiej, gdy wykonane jest z elementów na tyle grubych i stabilnych, aby zapewniły odpowiednią sztywność (ok. 20 – 32 cm). Pod papę odpowiednie będzie także podłoże ze sklejki drewnianej oraz wodoodpornej płyty wiórowej. Ważne jest, aby łączenia elementów drewnianych przypadały na krokwiach. W przypadku drewna niewskazane jest bezpośrednie zgrzewanie papy na podłoże, ponieważ wymaga to stosowania otwartego ognia, dlatego na drewno stosuje się papę mocowaną mechanicznie.

papa na dach termozgrzewalna

Może to być papa podkładowa, na którą położona zostanie warstwa papy wierzchniego krycia, z kolei w przypadku spełniania odpowiednich warunków oraz wyboru specjalistycznej papy i zachowaniu wszelkich zabezpieczeń, można wykonać krycie jednowarstwowe mocowane mechaniczne.

Podłoże z płyt stanowiących termoizolację dachu – istnieje możliwość położenia papy bitumicznej na warstwę termoizolacji, jednak aby było to możliwe, musi ono mieć odpowiednią wytrzymałość oraz sztywność, aby możliwe było przenoszenie obciążeń związanych zarówno z pracami na dachu, jak i jego eksploatacją. Dlatego właśnie odpowiednie będą do tego płyty styropianowe, płyty warstwowe styropian + papa, płyty z twardej wełny mineralnej (dostosowane do bezpośredniego krycia papą) oraz inne materiały, w których specyfikacji ujęte zostało bezpośrednie krycie papą. W przypadku pokrywania termoizolacji papą niezwykle istotne jest, aby została ona zabezpieczona przynajmniej jedną warstwą papy niezwłocznie po ułożeniu, aby nie narażać jej na kontakt z opadami atmosferycznymi.

Papy termozgrzewalne podkładowe i krycia wierzchniego – szeroki wybór w extraDACH

Zapraszamy do odwiedzenia dowolnego oddziału naszej hurtowni, gdzie zawsze czeka na Państwa szeroki wybór różnorodnych pap termozgrzewalnych, o różnych właściwościach i przeznaczeniu. W naszej ofercie znaleźć można także wszelkie produkty z zakresu chemii budowlanej oraz akcesoria dodatkowe i dekarskie, które będą potrzebne do wykonania pokrycia dachowego z papy bitumicznej oraz odpowiedniego przygotowania podłoża. Nasi specjaliści udzielają fachowych porad w zakresie doboru produktów i podpowiedzą, co sprawdzi się najlepiej. Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wycena papy termozgrzewalnej

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas i dowiedz się wszystkiego o naszej ofercie papy termozgrzewalnej i akcesoriów
Poznaj ceny papy termozgrzewalnej – prześlij projekt swojego dachu i sprawdź darmową wycenę:
Dowiedz się wszystkiego o papie termozgrzewalnej – porozmawiaj z naszym specjalistą

Papa termozgrzewalna w najlepszej cenie tylko w extraDACHu. Wypełnij formularz a my prześlemy Ci darmową wycenę papy na dach

Prześlij projekt do nas – a nasi specjaliści przygotują ofertę na papę termozgrzewalną i wszystkie niezbędne akcesoria

Zadzwoń do nas a nasi specjaliści pomogą przy wyborze najlepszej papy na Twój dach. Czekamy na Twój telefon!

Dostępne we wszystkich oddziałach! Tak papa termozgrzewalna w każdej miejscowości! w najlepszej cenie Przyjedz do nas

 

 

Dostępne we wszystkich oddziałach! Tak papa termozgrzewalna w każdej miejscowości! w najlepszej cenie Przyjedz do nas