Czy można kłaść papę termozgrzewalna bezpośrednio na deski?

Papa termozgrzewalna niewątpliwie będzie zawsze dobrym wyborem w przypadku płaskich dachów z betonu, nie zawsze jednak przychodzi na myśl w pierwszej kolejności, gdy do czynienia mamy z dachem drewnianym. A powinna, ponieważ może stanowić bardzo interesującą alternatywę i sprawdzi się tak samo dobrze na nowym, ale też i starym, remontowanym domu, na szopie i garażu. Z użyciem papy termozgrzewalnej można wykończyć również zadaszenia wykonane z płyt wiórowych.
extraDACH / Papa dachowa / Papa termozgrzewalna / Czy można kłaść papę termozgrzewalna bezpośrednio na deski?

Papa termozgrzewalna na dachy z desek

papa termozgrzewalna na dach drewniany
Dachy wykonane z desek stosowane są na tyle powszechnie, że sprawdzonych i polecanych metod krycia jest już naprawdę wiele. Zastosowanie papy bitumicznej na deskowaniu to jedna z alternatyw dla folii wstępnego krycia. Jedną z największych zalet tego rozwiązania jest większa sztywność konstrukcji oraz fakt, że dach zabezpieczony w ten sposób może przetrwać nawet kilka lat zanim doczeka się ostatecznego pokrycia dachowego, podczas gdy w przypadku folii wstępnego krycia pokrycie najlepiej jest ułożyć w ciągu maksymalnie miesiąca od położenia folii, inaczej straci ona swoje właściwości ochronne.

Za darmo wyceniamy nie tylko dachówki i blachodachówki, ale także papę dachową.  Wyślij nam projekt powierzchni którą chcesz pokryć papą a my przygotujemy darmową wycenę. 

Producenci papy termozgrzewalnej

icopal papa dachowa

Papa icopal

bauder papa na dach

Papa bauder

Izobud papa dachowa

werner papa na dach

Werner papa na dach

Villas papa na dach

vedag papa dachowa

Vedag papa dachowa

Dobieranie papy termozgrzewalnej na dach - jak sprawdzić jakość

czy można kłaść papę na deski

Papa podkładowa, która może zostać położona bezpośrednio na deskowaniu, ma bardzo wysokie właściwości hydroizolacyjne, dlatego będzie stanowić bardzo skuteczną ochronę pod pokryciem z dachówek czy blachy dachowej, szczególnie w miejscach, gdzie dach nie ma dużego nachylenia, co stanowi większe zagrożenie przeciekami. Warto jednak pamiętać, że w przypadku zabezpieczenia dachu papą wstępnego krycia, wskazane jest zastosowanie szczelin wentylacyjnych lub innych rozwiązań, które umożliwią sprawne odprowadzanie wilgoci z wnętrza konstrukcji dachowej.

W przypadku dachów z pełnym deskowaniem trzeba jednak pamiętać, że nie może on mieć bezpośredniego kontaktu z otwartym ogniem. Dlatego właśnie najpowszechniejszą metodą jest zastosowanie bezpośrednio na deskach papy podkładowej, która zamontowana zostanie metodami mechanicznymi, np. z użyciem papiaków.

papa bezpośrednio na deski
Do tak zamocowanej papy podkładowej będzie można zgrzać papę termozgrzewalną wierzchniego krycia bez obaw o zagrożenie pożarowe. W przypadku tak wykonanego pokrycia można mieć przy tym większą pewność co do skuteczności bariery hydroizolacyjnej – podczas montażu kolejnej warstwy wystarczy zadbać o to, aby miejsca, w których poszczególne pasy papy podkładowej nachodzą na siebie zostały zakryte środkową powierzchnią pasa papy termozgrzewalnej krycia wierzchniego. W ten sposób uzyskuje się szczelny układ warstw, który uniemożliwia wnikanie wilgoci pod pokrycie dachowe. Warto pamiętać także, że w takim przypadku pierwszą warstwę papy kładzie się w pozycji równoległej do okapu, natomiast drugą – prostopadle.

Papa termozgrzewalna na pokrycie dachu w extraDACH

Szukasz odpowiedniej papy bitumicznej na deskowanie? W naszych hurtowniach znajdziesz szeroko wybór różnorodnych materiałów budowlanych, w tym papy termozgrzewalnej o każdym przeznaczeniu. Nasza oferta to materiały od sprawdzonych, najlepszych producentów w kraju, zawsze w korzystnych cenach i dostępne od ręki. Z pomocą naszych sprzedawców z łatwością dobierzesz także wszelkie akcesoria dodatkowe, niezbędne do kompleksowego wykończenia dachu. Dowiedz się więcej:

Wycena papy termozgrzewalnej

Napisz do nas, jeżeli masz dodatkowe pytania o naszą ofertę papy termozgrzewalnej i akcesoriów
Poznaj ceny papy termozgrzewalnej i na deskowanie – prześlij nam projekt swojego dachu i poznaj darmową wycenę:
Poznaj wszystkie szczegóły naszej oferty pap bitumicznych – porozmawiaj z naszym specjalistą:

Papa termozgrzewalna w najlepszej cenie tylko w extraDACHu. Wypełnij formularz a my prześlemy Ci darmową wycenę papy na dach

Prześlij projekt do nas – a nasi specjaliści przygotują ofertę na papę termozgrzewalną i wszystkie niezbędne akcesoria

Zadzwoń do nas a nasi specjaliści pomogą przy wyborze najlepszej papy na Twój dach. Czekamy na Twój telefon!

Dostępne we wszystkich oddziałach! Tak papa termozgrzewalna w każdej miejscowości! w najlepszej cenie Przyjedz do nas

 

 

Dostępne we wszystkich oddziałach! Tak papa termozgrzewalna w każdej miejscowości! w najlepszej cenie Przyjedz do nas