Czy można kłaść papę termozgrzewalna na płytę OSB?

Dachy usztywniane płytami OSB wymagają wykonania krycia właściwego, np. w postaci dachówki czy blachodachówki. Specyfika płyty wymaga jednak utworzenia dodatkowego zabezpieczenia przeciwwodnego, w której to roli bardzo dobrze sprawdza się bitumiczna papa termozgrzewalna. Jest to najczęściej zalecana metoda, ponieważ papa jest łatwa w montażu, wykazuje wysoką skuteczność w ochronie przeciwwodnej oraz trwałość, która pozwoli na długie lata zapomnieć o trudnościach z pokryciem dachowym. Nie dla wszystkich jest jednak oczywiste, czy płyty OSB mogą zostać pokryte papą bitumiczną, dlatego wyjaśniamy pokrótce, na czym polega ta metoda oraz o czym należy pamiętać.
extraDACH / Papa dachowa / Papa termozgrzewalna / Czy można kłaść papę termozgrzewalna na płytę OSB?

W jaki sposób zamocować papę podkładową do płyty OSB

papa na płyty OSB
Zabezpieczanie na dachu płyt OSB z użyciem papy jest wręcz zalecaną metodą ochrony przeciwwodnej, ponieważ zapewnia wysoką skuteczność. Należy jednak pamiętać przy tym o kilku najważniejszych zasadach, które zapewnią bezpieczeństwo oraz poprawność wykonania tych prac. Przede wszystkim, na płycie OSB powinna pojawić się najpierw papa podkładowa. Zapewni okna odpowiednią izolację i wyrównanie powierzchni, ale najważniejszy jest jej mechaniczny sposób montażu, dzięki któremu płyty nie będą narażone na kontakt z otwartym ogniem. Papę podkładową mocuje się na gwoździe, tzw. papiaki, alternatywnie można wybrać także papę samoprzylepną. Zabezpieczone z jej użyciem płyty OSB osłonięte będą teraz przed płomieniem potrzebnym do zgrzewania papy wierzchniego krycia.

Za darmo wyceniamy nie tylko dachówki i blachodachówki, ale także papę dachową.  Wyślij nam projekt powierzchni którą chcesz pokryć papą a my przygotujemy darmową wycenę. 

icopal papa dachowa

Papa icopal

bauder papa na dach

Papa bauder

Izobud papa dachowa

werner papa na dach

Werner papa na dach

Villas papa na dach

vedag papa dachowa

Vedag papa dachowa

W jaki sposób zamocować papę podkładową do płyty OSB

papa na dach termozgrzewalna

Równie ważne, jak kładzenie samej papy jest to, aby płyty OSB mające stanowić podłoże dla papy były położone odpowiednio – łączenia poszczególnych elementów powinny zbiegać się na krokwiach, należy także zadbać o dokładne oczyszczenie powierzchni płyt ze wszelkich zanieczyszczeń, w tym kurzu. Ich ułożenie musi być przy tym na tyle równe, aby woda mogła w przyszłości swobodnie spływać z dachu, bez tworzenia się zastoin.

Dach pokryty płytą OSB będzie wymagał szczególnej precyzji podczas układania papy, aby pozostawała ona równa, należy także wykonać przy tym szczeliny dylatacyjne. Papę podkładową należy mechanicznie przymocować w miejscach zakładów, natomiast warstwę wierzchnią, czyli papę krycia wierzchniego układa się następnie pasami a całość na koniec poddaje się procesowi zgrzewania.

papa na płyty OSB

Podczas wybierania papy bitumicznej na dach warto zwrócić uwagę zarówno na jakość, jak i dopasowanie techniczne papy – istotny jest typ dachu i podłoża.

Montaż papy na płycie OBS powinien zostać przeprowadzony w trakcie odpowiednich warunków atmosferycznych – prace najlepiej jest przeprowadzać wiosną lub latem, gdy temperatura otoczenia wynosi ok. 20 stopni Celsjusza, jest sucho i nie wieje zbyt silny wiatr. Jakiekolwiek, nawet najmniejsze opady deszczu czy wilgotność podłoża uniemożliwiają prace, ponieważ wpłynie to negatywnie na przyczepność materiału a pokrycie nie będzie trwałe.

Papa termozgrzewalna na pokrycie dachu w extraDACH

W każdym z naszych oddziałów, które można znaleźć w całej Polsce, oferujemy szeroki wybór papy termozgrzewalnej od największych, sprawdzonych producentów. Poza papą na płyty OSB w naszej ofercie znajdziesz wszystko, czego można potrzebować do wykonania kompletnego dachu z papy termozgrzewalnej wraz ze wszystkimi akcesoriami dodatkowymi i chemią budowlaną. Nasi sprzedawcy odpowiedzą na wszystkie pytania oraz pomogą w prawidłowym doborze papy oraz dodatków do rodzaju dachu. Dowiedz się więcej – skontaktuj się z nami:

Wycena papy termozgrzewalnej

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat naszej oferty papy termozgrzewalnej? Napisz do nas
Sprawdź, ile może kosztować Twój dach pokryty papą termozgrzewalną – prześlij nam jego projekt i odbierz darmową wycenę
Porozmawiaj bezpośrednio z naszym specjalistą i dowiedz się wszystkiego o ofercie oraz cenach papy termozgrzewalnej:

Papa termozgrzewalna w najlepszej cenie tylko w extraDACHu. Wypełnij formularz a my prześlemy Ci darmową wycenę papy na dach

Prześlij projekt do nas – a nasi specjaliści przygotują ofertę na papę termozgrzewalną i wszystkie niezbędne akcesoria

Zadzwoń do nas a nasi specjaliści pomogą przy wyborze najlepszej papy na Twój dach. Czekamy na Twój telefon!

Dostępne we wszystkich oddziałach! Tak papa termozgrzewalna w każdej miejscowości! w najlepszej cenie Przyjedz do nas

 

 

Dostępne we wszystkich oddziałach! Tak papa termozgrzewalna w każdej miejscowości! w najlepszej cenie Przyjedz do nas