Czy można kłaść papę termozgrzewalną na starą papę?

W przypadku remontu dachu płaskiego pokrytego papą czasem pojawia się wątpliwość, czy aby położyć nową, termozgrzewalną papę i poprawić szczelność oraz wygląd dachu konieczny będzie demontaż starej, sfatygowanej już papy czy też może ona stanowić podkład pod nową warstwę. Podpowiadamy od czego zacząć renowację/wymianę pokrycia dachu krytego papą.
extraDACH / Papa dachowa / Papa termozgrzewalna / Czy można kłaść papę termozgrzewalną na starą papę?

Stara papa – zrywać czy nie?

zrywanie starej papy
To zależy. Podstawowym czynnikiem będzie przede wszystkim stan pokrycia dachu – to, czy jest w jednym kawałku i spełnia jakiekolwiek walory hydroizolacyjne, czy jest równa i nie ma pofałdowań oraz czy na całej powierzchni nadal trzyma się stabilnie. Jeśli tak, wtedy istnieje szansa, że stara papa będzie mogła stanowić warstwę podkładową pod nową papę termozgrzewalną. Jeżeli jednak nie mamy całkowitej pewności co do oceny stanu starej papy, najlepiej oczywiście będzie skonsultować się z kimś, kto ma wiedzę na ten temat. Jeżeli bowiem nowa papa zgrzana zostanie do starej, która np. nie trzyma się stabilnie podłoża, w takim wypadku nowa warstwa siłą rzeczy będzie równie bardzo nieprzymocowana do konstrukcji dachowej, nie zachowa szczelności oraz będzie ryzyko, że bardzo szybko ulegnie uszkodzeniu a nawet zerwaniu. Pozostawienie starej papy będzie więc dobrym pomysłem wyłącznie wtedy, gdy co do powyższych wytycznych nie będzie żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości.

Za darmo wyceniamy nie tylko dachówki i blachodachówki, ale także papę dachową.  Wyślij nam projekt powierzchni którą chcesz pokryć papą a my przygotujemy darmową wycenę. 

Największy wybór papy termozgrzewalnej w extraDACH

nowa papa dachowa czy stara

Próba zachowania starej papy na dachu za wszelką cenę nie zawsze będzie przy tym grą watrą świeczki. Remont dachu, który będzie polegał na zerwaniu starej, wyeksploatowanej papy i zastosowanie nowego, dwuwarstwowego pokrycia często jest znacznie lepszą alternatywą. Po pierwsze, będzie to pokrycie w pełni nowe i odświeżone, w którym obie warstwy będą w takim samym stopniu reagować na zmieniające się warunki a starsza warstwa nie będzie wpływać na przyspieszenie procesów niszczenia tej nowszej. Można w tym przypadku wybrać także produkty lepszej jakości, które zapewnią wyższe parametry użytkowe.

Nie jest to przy tym wyzwanie na tyle trudne – położenie nowej papy podkładowej, która może być zarówno mocowana mechanicznie, jak i termozgrzewalna, jest znacznie łatwiejsze do przeprowadzenia niż miało to miejsce w przeszłości, w przypadku pap klejonych na lepik.

Warto wiedzieć, że wraz z rozwojem nowoczesnych technologii produkcyjnych w zakresie pap bitumicznych pojawiło się znacznie więcej możliwości a parametry tych produktów zapewniają znacznie więcej korzyści, niż dawne, nieskomplikowane papy starego typu. Nowoczesne papy modyfikowane SBS to o wiele wyższa trwałość i odporność na skrajne warunki atmosferyczne a w przypadku wielu produktów – także wysoka estetyka dla dachu.

Jeżeli jednak dwukrotny proces kładzenia papy termozgrzewalnej wydaje się być zbyt skomplikowanym zadaniem, warto wiedzieć, że obecnie w sprzedaży znaleźć można wiele rozwiązań, które przeznaczone są do wykonywania jednowarstwowych pokryć dachowych, do których wystarczy jedynie odpowiednio przygotować podłoże. Produkty tego typu dostosowane są do podwyższonych wymagań dla pojedynczej warstwy papy, zapewniają wyższą szczelność oraz będą nieco grubsze, niż papy termozgrzewalne do wykonywania pokryć wielowarstwowych.

icopal papa dachowa

Papa icopal

bauder papa na dach

Papa bauder

Izobud papa dachowa

werner papa na dach

Werner papa na dach

Villas papa na dach

vedag papa dachowa

Vedag papa dachowa

Papa termozgrzewalna - oferta szyta na miarę Twoich potrzeb:

Szukasz najlepszej papy termozgrzewalnej na swój dach? Niezależnie, czy planujesz wykonanie jednowarstwowego, czy też wielowarstwowego pokrycia dachu, wymianę starej papy czy też krycie całkiem nowego dachu – w naszej hurtowni znajdziesz wszelkiego typu produkty, które mogą być do tego potrzebne a do tego akcesoria dachowe oraz chemię budowlaną konieczną do przygotowania podłoża pod papę. Skorzystaj z fachowych porad naszych sprzedawców i wybierz najlepsze produkty dla swojego domu. Dowiedz się więcej:

Wycena papy termozgrzewalnej

Masz więcej pytań o naszą ofertę papy termozgrzewalnej? Napisz do nas i poznaj szczegóły:
Poznaj nasze najlepsze ceny papy termozgrzewalnej – prześlij do nas projekt swojego dachu i otrzymaj darmową wycenę:
Dowiedz się wszystkiego o papie termozgrzewalnej w naszej ofercie – porozmawiaj z naszym konstulantem:

Papa termozgrzewalna w najlepszej cenie tylko w extraDACHu. Wypełnij formularz a my prześlemy Ci darmową wycenę papy na dach

Prześlij projekt do nas – a nasi specjaliści przygotują ofertę na papę termozgrzewalną i wszystkie niezbędne akcesoria

Zadzwoń do nas a nasi specjaliści pomogą przy wyborze najlepszej papy na Twój dach. Czekamy na Twój telefon!

Dostępne we wszystkich oddziałach! Tak papa termozgrzewalna w każdej miejscowości! w najlepszej cenie Przyjedz do nas

 

 

Dostępne we wszystkich oddziałach! Tak papa termozgrzewalna w każdej miejscowości! w najlepszej cenie Przyjedz do nas