Ile kosztuje dobra papa termozgrzewalna?

Papa termozgrzewalna jest nowoczesnym i bardziej zaawansowanym technicznie produktem, niż popularna niegdyś, kiepskiej jakości papa klejona na lepik. To, co różni te dwie pozycje to jednak nie tylko metoda kładzenia, ale całe lata świetlne udoskonalania budowy i polepszania właściwości bitumu tworzącego papę, opracowywania wytrzymałych wkładek nośnych oraz konfiguracji pomniejszych składowych, aby różne rodzaje papy termozgrzewalnej mogły lepiej spełniać się w różnych zadaniach. W związku z tym nie jest łatwo w dwóch słowach odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje dobra papa termozgrzewalna – najpierw konieczne będzie ustalenie, jakiego zastosowania papa ma to być i odnaleźć w danej kategorii takie rozwiązania, które mają przynajmniej wystarczająco dobre parametry.
extraDACH / Papa dachowa / Papa termozgrzewalna / Ile kosztuje dobra papa termozgrzewalna?

Dobra papa termozgrzewalna – na dach czy na fundamenty

najlepsza papa termozgrzewalna

Papa termozgrzewalna to dość szeroka kategoria produktów, które łączy metoda kładzenia, czyli zgrzewanie. Wybór właściwej papy musi być dostosowany do wymogów technicznych budynku a rodzaj, grubość warstw bitumu czy rodzaj osnowy – do zastosowania danego produktu. Pod uwagę należy wziąć także takie takie czynniki, jak rodzaj podłoża, to czy jest ono stabilne czy może nie, miejsce, w którym będzie kładziona, np. dach, balkon czy też fundamenty. W sprzedaży można znaleźć kilka rodzajów papy termozgrzewalnej o różnym przeznaczeniu a dodatkowo, w każdej z tych kategorii można znaleźć produkty, które w sposób znaczący się od siebie różnią.

Papa podkładowa – układa się ją od razu na przygotowanym podłożu, np. na deskowaniu lub styropianie, pełni rolę warstwy izolującej a przy tym ochrania podłoże przed kontaktem z ogniem podczas zgrzewania kolejnej warstwy papy. Papa podkładowa zwykle nie ma warstwy nawierzchniowej (posypki).

Papa wierzchniego krycia – będzie stanowiła wierzchnią warstwę pokrycia, dlatego musi być wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne. Posiada boczne, wzdłużne pasy pozbawione posypki, aby można było zgrzewać ze sobą kolejne części pokrycia.

Papa wierzchniego krycia do pokryć jednowarstwowych – to specyficzna, wytrzymała papa termozgrzewalna, stanowiąca samodzielne pokrycie dachowe i niewymagająca warstwy podkładowej, jednak przy tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby została na takowej położona. Zwykle ma przewidziane szersze pasy boczne (bez posypki) do zgrzewania a jej kładzenie musi być szczególnie precyzyjne.

Do hydroizolacji fundamentów – wielu producentów proponuje papy termozgrzewalne, stworzone specjalnie z myślą o ochronie fundamentów – produkty te będą miały nieco inne właściwości, kluczowa jest w nich absolutna szczelność oraz stabilna, wytrzymała wkładka nośna.

Papy specjalistyczne – w sprzedaży znaleźć można także papy termozgrzewalne specjalnego przeznaczenia, jak np. papy wentylacyjne, które dostosowane są do odprowadzania wilgoci z konstrukcji dachowej a także papy do dachów zielonych, które umożliwiają stworzenie bezpiecznych warunków pod roślinność na dachu lub tarasie.

Za darmo wyceniamy nie tylko dachówki i blachodachówki, ale także papę dachową.  Wyślij nam projekt powierzchni którą chcesz pokryć papą a my przygotujemy darmową wycenę. 

Ceny papy termozgrzewalnej – jak dobrze wybrać

cena papy termozgrzewalnej

Jak widać powyżej, rodzajów papy termozgrzewalnej jest na tyle dużo, że uśrednienie ceny nie jest właściwie możliwe. W każdej z wymienionych kategorii można znaleźć dość spory wachlarz cenowy, co zawsze przekłada się przy tym na jakość, trwałość a nawet i estetykę produktu. Jak to zazwyczaj bywa, tak i w przypadku pap termozgrzewalnych, najtańsze produkty często mogą okazać się kiepskiej jakości, dlatego właśnie nie warto zaczynać poszukiwań od tej najniższej półki cenowej, szczególnie gdy w grę wchodzi pokrycie dachu w domu mieszkalnym lub ochrona jego fundamentów. Papy termozgrzewalne generalnie nie należą do materiałów najdroższych, dlatego wybór droższego produktu nie będzie zbyt odczuwalny a przełoży się na znacznie wyższą satysfakcję oraz kilka lat dłużej bezproblemowego użytkowania.

 W przypadku papy termozgrzewalnej na fundamenty trzeba zwrócić uwagę na odpowiednią grubość, nawet do 5,2 mm oraz parametry związane z elastycznością i wytrzymałością na rozerwanie. Dobrej jakości papa na fundamenty zaczyna się od cen w okolicach 90 zł za 1 rolkę, ale najlepsze produkty mogą kosztować także 150 zł aż do 450 zł za rolkę, warto jednak pamiętać, że wysoka cena przekłada się na wiele korzyści i brak problemów podczas użytkowania.

 

icopal papa dachowa

Papa icopal

bauder papa na dach

Papa bauder

Izobud papa dachowa

werner papa na dach

Werner papa na dach

Villas papa na dach

vedag papa dachowa

Vedag papa dachowa

Najlepsze papy termozgrzewalne w extraDACH

najlepsza papa termozgrzewalna

Papy termozgrzewalne podkładowe, których zadaniem jest przede wszystkim odpowiednia izolacja przeciwwodna i które można stosować od razu na podłoże pod papę wierzchniego krycia – te o odpowiedniej skuteczności, które zapewnią wystarczającą ochronę mogą kosztować od 100 zł do ok. 250 zł za rolkę.

Papa termozgrzewalna dostosowana do krycia wierzchniego dachów, czyli taka, której rola jest najbardziej istotna z perspektywy ochrony budynku, musi być odpowiednio wytrzymała, odporna na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Ceny papy wierzchniego krycia będą wahać się w zależności od tego, czy ich typ przeznaczony jest do tworzenia jednowarstwowych czy też wielowarstwowych pokryć, dlatego ich ceny zaczynają się od ok. 90 zł za rolkę i dochodzą do nawet 250 zł za 1 rolkę.

papa jako izolacja na dach

Papy specjalistyczne – ponieważ w tej grupie kryją się różne rodzaje papy (np. wentylacyjna czy do dachów zielonych) to i przedział cenowy jest spory – w zależności od przeznaczenia oraz klasy produktu, dobrej jakości papy specjalne mogą kosztować od 150 zł za rolkę do 450 zł za rolkę.

Wybierając dobrą papę termozgrzewalną warto mieć na uwadze, że kluczem do skuteczności różnych rozwiązań jest także ich odpowiednie dopasowanie do pełnionej roli wraz ze specjalistycznym kładzeniem, najlepiej w wykonaniu specjalistycznej ekipy. Na specjalistów warto postawić przy tym także podczas kupowania produktu – doświadczony sprzedawca będzie wiedział, jakie czynniki wziąć pod uwagę, aby wybrany produkt spełnił wszystkie oczekiwania.

Papa termozgrzewalna na pokrycie dachu w extraDACH

Zapraszamy do najbliższego oddziału naszej hurtowni, gdzie przygotowaliśmy szeroki wybór różnorodnych pap termozgrzewalnych, wśród których znaleźć można najwyższej jakości produkty do hydroizolacji dachów i fundamentów. Z pomocą naszych sprzedawców z łatwością dobierzesz odpowiedni rodzaj papy termozgrzewalnej oraz wszelkie dodatkowe produkty, które będą potrzebne do przeprowadzenia prac. Dowiedz się więcej:

Wycena papy termozgrzewalnej

Masz dodatkowe pytania o ceny dobrej papy termozgrzewalnej? Napisz do nas
Poznaj ceny papy termozgrzewalnej – prześlij projekt dachu i otrzymaj darmową wycenę
Dowiedz się wszystkiego o papie i jej cenach – porozmawiaj z naszym specjalistą

Papa termozgrzewalna w najlepszej cenie tylko w extraDACHu. Wypełnij formularz a my prześlemy Ci darmową wycenę papy na dach

Prześlij projekt do nas – a nasi specjaliści przygotują ofertę na papę termozgrzewalną i wszystkie niezbędne akcesoria

Zadzwoń do nas a nasi specjaliści pomogą przy wyborze najlepszej papy na Twój dach. Czekamy na Twój telefon!

Dostępne we wszystkich oddziałach! Tak papa termozgrzewalna w każdej miejscowości! w najlepszej cenie Przyjedz do nas

 

 

Dostępne we wszystkich oddziałach! Tak papa termozgrzewalna w każdej miejscowości! w najlepszej cenie Przyjedz do nas