Płyty Gipsowe - sucha zabudowa

Pod pojęciem suchej zabudowy kryją się praktyczne, lekkie konstrukcje budowlane, które będą przydatne podczas wykończenia wnętrz. Dzięki swojej formie, znacząco przyspieszają i usprawniają prace, ponieważ poszczególne elementy są już gotowe do zastosowania. Na suchą zabudowę składają się najczęściej metalowe profile w formie stelaży, elementy przeznaczone do stabilizowania konstrukcji, takie jak różnego typu metalowe akcesoria wraz z okładzinami z płyt gipsowo-kartonowych a na ich powierzchni wykonuje się najczęściej masy szpachlowe oraz gładzie, z kolei lekkie ściany działowe wypełnia się często wełną mineralną.
extraDACH / Płyty Gipsowo Kartonowe – sucha zabudowa

rigips płyty karton gips sucha zabudowa
Systemy suchej zabudowy wykorzystywane są również do tworzenia podwieszanych sufitów, suchych podłóg, poddaszy czy innych lekkich zabudów. Do najpopularniejszych elementów suchej zabudowy należą płyty gipsowe, które mogą mieć wiele różnych właściwości, a tym samym, różne zastosowanie, dzięki czemu będą niezwykle przydatne w bardzo wielu obszarach budownictwa.

Producent płyt Gipsowo Kartonowych:

Płyty gipsowe – jak to działa

Podstawową kwestię związaną z tym, czym są płyty gipsowo-kartonowe, wyjaśnia już sama nazwa. W dodatku, zdecydowana większość płyt zbudowana jest w bardzo podobny sposób. Przede wszystkim, mają one formę arkuszy, których przeważającym składnikiem jest gips. Z kolei kształt i strukturę dopełnia zabezpieczenie z tektury, dzięki której materiał nie pyli oraz ma większą trwałość. W sprzedaży można znaleźć różne wymiary i grubości płyt gipsowych, a do najbardziej popularnych należą te o szerokości 1200 mm o długości 2000, 2400, 2600 czy 3000 mm. Różne są także grubości płyt gipsowych, począwszy od 6,5 mm do 15 mm. Dzięki temu możliwy jest odpowiedni wybór i dostosowanie wymaganych właściwości, co zwiększa wygodę wykonania konstrukcji i zapewnia jej odpowiednie funkcjonowanie.

Sucha zabudowa z płyt gipsowych – wiele praktycznych możliwości

płyty kartonowo gipsowe (2
Płyty gipsowo-kartonowe to dość szeroki wachlarz możliwości, którego poszczególne elementy będą przydatne zarówno podczas tworzenia nietypowej zabudowy o szczególnych wymaganiach, ścian, które będą miały bardzo wysoką odporność na uderzenia czy też takich ścian, które będą wygięte w kształt łuku, sufity podwieszane oraz wiele, wiele innych – są to materiały na tyle praktyczne, że będą pomocne w realizacji wielu różnych wizji aranżacyjnych. Do największych zalet płyt gipsowych należy nie tylko ich uniwersalne zastosowanie, ale także niewielka waga, niezwykła łatwość obróbki oraz montażu i wreszcie to, w jak znaczącym stopniu przyspieszają wykonywanie różnego rodzaju prac wykończeniowych. Płyty gipsowo-kartonowe mają w dodatku idealnie gładką powierzchnię, która może zostać estetycznie wykończona bez wcześniejszego wyrównywania czy obróbki. Płyty gipsowo-kartonowe nie muszą schnąć tak długo, jak ma to miejsce w przypadku wykończenia tynkiem, w dodatku pozwalają w wyjątkowo łatwy sposób poukrywać różnego rodzaju przewody czy instalacje. Dzięki temu, że są właściwie gotowe to użycia, wszelkie zaplanowane prace przebiegną znacznie szybciej i łatwiej.
płyty kartonowo gipsowe (1)
Płyty gipsowo kartonowe wybierane są często do wykończenia wnęk, elementów podświetlenia lub też w roli materiału do montażu oświetlenia sufitowego. Ponieważ płyty te produkowane są w wielu różnych wariantach grubości, mogą być przydatne nawet w tych miejscach, w których występuje zawilgocenie czy też tam, gdzie może pojawić się bardzo wysoka temperatura, szczególnie że w ofertach wielu producentów można bez trudu znaleźć rozwiązania, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się ognia.Płyty gipsowo-kartonowe cienkie sprawdzą się znakomicie w przypadku budowy łuków, ponieważ poddają się wyginaniu, co umożliwia m.in. łatwą zabudowę wanny. Innego rodzaju i o rozmaitych właściwościach płyty sprawdzą się z kolei w przypadku nietypowych konstrukcji, jak m.in. sufity podwieszane, lekkie ścianki działowe i wiele innych. Są do tego idealnym sposobem na szybkie i skuteczne odświeżenie estetyki pomieszczeń czy ich elementów, a także szybkiego przearanżowania podziału pomieszczeń.

Sucha zabudowa – płyty gipsowe w extraDACH

Odwiedź najbliższy oddział naszej hurtowni materiałów budowlanych, której siedziby znajdziesz w całej Polsce – w naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju płyty gipsowe do suchej zabudowy, a także o wiele więcej materiałów budowlanych z wielu różnych kategorii i nie tylko do dachów! Przejrzyj naszą ofertę lub odwiedź nas i zaplanuj kompleksowe zaopatrzenie we wszystkie materiały, jakich potrzebujesz do przeprowadzenia swojej inwestycji! Nasi doświadczeni sprzedawcy nie tylko udzielą wszelkich istotnych informacji na temat płyt gipsowych oraz innych produktów w naszej ofercie, ale także pomogą w doborze odpowiednich parametrów a także przygotują dla Ciebie indywidualną wycenę produktów, które Cię interesują, na podstawie Twojego projektu budowlanego. Zapraszamy!

Płyty Gipsowo Kartonowe w najlepszych cenach:

Chcesz poznać ceny płyt gipsowych oraz innych materiałów budowlanych w naszej ofercie? Prześlij do nas swój projekt budowlany i otrzymaj darmową wycenę:
Masz dodatkowe pytania o naszą ofertę płyt gipsowych lub inne nasze produkty? Napisz do nas, odpowiemy na każde pytanie:
Dowiedz się wszystkiego o dostępnych u nas płytach gipsowych lub innych produktach – zadzwoń i porozmawiaj bezpośrednio z naszym specjalistą:

Przyjedź do naszego oddziału z chęcią pomożemy: