extraDACH / Pokrycia dachowe / Pokrycia dachowe Bielsko-Biała

Pokrycia dachowe Bielsko-Biała

extraDACH Bielsko-Biała

ul. Czarna 8
(wjazd od ul. Daszyńskiego 51)
43-346 Bielsko-Biała

E-mail: seweryn.goraj@extradach.pl
Tel.: 697 690 438

Zdecydowanie rodzajów pokryć dachowych, jest bardzo wiele. Jakie zatem wybrać pokrycie dachowe? Oczywiście dużo zależy od decyzji dekarza. Oferujemy Państwu różne rodzaje pokryć dachowych. Zaczynając od blachodachówek, blach, przez dachówki, na papach i gontach kończąc. W razie braku jakiegoś pokrycia na stanie, zamówimy u  producenta. Zapraszamy.

Pokrycia dachowe Bielsko-Biała

Z tego tekstu pokryciach dachowych w Bielsko-Biała dowiesz się o tym:

  • Czym, są zielone dachy
  • Czy koszt zbudowania zielonego dachu, jest bardzo wysoki
  • Jak uzyskać bezpłatną wycenę pokrycia dachowego

Pokrycia dachowe, czyli zielone dachy

Ogród na dachu? Brzmi, jak super pomysł? W otaczającym nas świecie, gdzie powstaje coraz więcej infrastruktury, czasami brakuje nam zielonych terenów, gdzie można by odpocząć, zrelaksować się. Niektórzy mają tę wygodę, że mogą wypocząć w swoim ogrodzie. Nie wszyscy mają jednak tę możliwość, spowodowaną chociażby tym, że nie mają do tego jakiejś części działki. Trendy, jakie zaczęły panować w Europie, wypromowały ogrody, ale na dachu. Co jednak z pokryciem dachowym? Zaraz wyjaśnimy.

Zdecydowanie, ogród na dachu, może być stworzony na dachu płaskim oraz skośnym, ale nie mającym więcej, jak 25% spadku. To nie wszystko. Oczywiście niezwykle ważna, jest konstrukcja dachu. Dlaczego? Dlatego, że musi wytrzymać spore obciążenie wszystkich warstw pokrycia dachowego. Zatem, ile warstw ma ogród na dachu, który jest jednocześnie pokryciem dachowym? Takich warstw, jest między 6 a 7. Jakie, są to warstwy? Opisujemy je poniżej.

  1. Warstwa konstrukcyjna – bardzo ważna warstwa dachu, jak nie najważniejsza. Podtrzymuje wszystkie pozostałe warstwy, które na niej spoczywają,
  2. Warstwa hydroizolacyjna – do stworzenia warstwy hydroizolacyjnej stosuje się papę termozgrzewalną, czy też kauczuk syntetyczny,
  3. Warstwa termoizolacja – warstwa, która zdecydowanie nie zawsze, jest stosowana.,
  4. Warstwa ochronna – zazwyczaj, składa się z geowłókniny, papy bitumicznej lub włókna poliestrowego,
  5. Warstwa drenaż – bardzo istotna warstwa, która odpowiada za odprowadzenie nagromadzonej wody opadowej. Zazwyczaj do stworzenia tej warstwy, używa się keramzytu, żwiru lub specjalnie stworzonych mat drenujących,
  6. Warstwa filtrująca – bezsprzecznie bardzo ważna warstwa, która stanowi zabezpieczenie drenażu. Zazwyczaj składa się z geowłókniny,
  7. Warstwa wegetacyjna – czyli warstwa, na którą chyba wszyscy czekali. Zatem jest to warstwa, która stanowi podłoże dla roślin. Z czego może się składać? Z kruszonego keramzytu zmieszanego z piaskiem, nawozem i torfem. Oczywiście naturalna gleba, również może składać się na warstwę wegetacyjną.

Jak widać, jest sporo warstw, które pokrywają ogrodowy dach. To powoduje, że koszt stworzenia takiego dachu, jest większy, niż koszt stworzenia “zwykłego” dachu.

Pokrycia dachowe Bielsko-Biała
Pokrycia dachowe zielony dach Bielsko-Biała
Bezpłatna wycena pokrycia achowego Bielsko-Biała
Transport pokryć dachowych Bielsko-Biała

Ogrodowe pokrycie dachowe, czyli koszt ogrodu na dachu

Jak sami Państwo widzą, stworzenie ogrodu na dachu, oznacza zamontowanie kilku warstw takie dachu. W rezultacie, koszt zbudowania takiego dachu, jest spory. Jaki? Ceny zbudowania zielonego dachu, zaczynają się od 200 zł za metr kwadratowy. Oczywiście, przy założeniu, że konstrukcja dachu, który Państwo mają lub będą mieć, nie będzie wymagała wzmocnienia. Z pewnością przy zbudowaniu zielonego dachu, należy skorzystać z usług specjalistów, ponieważ stworzenie zielonego dachu, wymaga wiele pracy i ogromnej precyzji, przez co cały proces jest skomplikowany.

Oczywiście zielone dachy, są tylko alternatywą w odniesieniu do “tradycyjnych” pokryć dachowych. W firmie extraDACH oferujemy blachodachówki, dachówki, papy, czy też gonty. Oferujemy również pomoc naszych handlowców, którzy z bezsprzecznie ogromną przyjemnością opowiedzą Państwo, o każdym z pokryć dachowych oraz zdecydowanie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. Zapraszamy.

Wypełniając
formularz

Na telefon
697 690 438