extraDACH / Pokrycia dachowe / Pokrycia dachowe Koszalin

Pokrycia dachowe Koszalin

extraDACH Koszalin

ul. Bohaterów Warszawy 20
75-211 Koszalin

 

E-mail: koszalin@extradach.pl
Tel.: (94)341 21 84

Zdecydowanie pokrycie dachowe ma znaczenie. Solidne pokrycie dachowe oraz solidne zamontowanie przyczynią się do stworzenia solidnego dachu. W ofercie mamy wiele różnego rodzaju pokryć dachowych, spełniających najwyższe wymagania, zarówno nasze, jak i naszych najbardziej wymagających klientów.

Pokrycia dachowe Koszalin

Zbudowanie dachu, to chyba najdroższy etap remontu, czy też budowy całego budynku. Najdroższy, ale też najbardziej istotny, pod względem solidności całego budynku. Oczywiście, jest wiele rodzajów pokryć dachowych. Część z nich, należy, do wyższych półek cenowych, a część, jest nieco tańszych. Zatem, jakie pokrycia dachowe, są tańsze od dachówek? Odpowiedź brzmi blachodachówki. Blachodachówki pomimo swoich nielicznych wad, mają wiele zalet, na opisaniu których skupimy się w tym artykule. Czym blachodachówki “wygrywają” w zderzeniu z dachówkami? Zobaczcie Państwo sami.

Blachodachówka, czyli budynki nowoczesne i starsze budownictwo Koszalin

Blachodachówki, mogą kojarzyć się z nowoczesnym budowlami. Oczywiście blachodachówki, to stosunkowo “nowe” pokrycia dachowe, jednak mogą być zastosowanie również do starszych budynków. Zdarza się, że blachodachówki pokrywają dachy budynków sakralnych, zatem wpasują się również w poważne i zachowawcze typy budowli.

Pokrycia dachowe Koszalin
Blachodachówki pokrycia dachowe Koszalin
Bezpłatna wycena pokryć dachowych Koszalin
Transport pokryć dachowych Koszalin

Blachodachówka, w czym ma przewagę nad dachówką?

Zdecydowaną przewagą blachodachówek nad dachówkami, o której już wspomnieliśmy, jest stosunkowo niższa cena blachodachówek. Odchodząc jednak trochę od ceny, skupimy się na ważnych właściwościach blachodachówek. Materiał oraz obróbka, z których, są wykonane sprawiają, że, są zdecydowanie bardziej odporne na korozję, promieniowanie słoneczne oraz czynniki zewnętrzne, niż ma się to w kwestii dachówek. Również blachodachówka, jest świetnym pokryciem dachowym, przy dachach, o stromym nachyleniu. Poprzez swoją lekkość, może być zamontowana na dachach o stopniu nachylenia, nawet powyżej 12 stopni (wtedy należy zastosować blachodachówkę z posypką kamionkową). Również chcemy wspomnieć, że blachodachówki, otrzymają Państwo we wszystkich naszych oddziałach, w tym w oddziale extraDACH Koszalin. Zapraszamy.

Blachodachówki rodzaje Koszalin

Te pokrycia dachowe, mają wiele odmian. Jakich? Zaczynając, od blachodachówki na rąbek, przez karpiówkę, na modułowej kończąc. Wszystkie mają swoje cechy szczególne. Jedne, są mniej popularne, inne bardziej. Różnią się również ceną i sposobem montażu. Zatem, czym charakteryzuje się każda z tych odmian? Spieszymy z odpowiedzią.

Blachodachówka na rąbek

Ten typ pokrycia dachowego, wraca znowu do swoich czasów świetności. Zdecydowanie ich prosta forma, sprawdzi się zarówno w przypadku dachów z nowoczesnym zacięciem, jak i w przypadku dachów budowli zabytkowych. Wyróżniamy pięć rodzajów rąbków: rąbek leżący pojedynczy, rąbek leżący podwójny, rąbek stojący pojedynczy, rąbek stojący pojedynczy łamany, rąbek stojący podwójny.

Rąbek leżący pojedynczy blachodachówki Koszalin

Rąbek leżący pojedynczy

Rąbek leżący podwójny blachodachówka pokrycia dachowe Koszalin

Rąbek leżący podwójny

Rąbek stojący pojedynczy pokrycia dachowe Koszalin

Rąbek stojący pojedynczy

Rąbek stojący pojedynczy łamany blachy blachodachówki Koszalin

Rąbek stojący pojedynczy łamany

Rąbek stojący podwójny transport pokryć dachowych Koszalin

Rąbek stojący podwójny

Blachodachówka karpiówka

Zdecydowanie, jest to najdroższy rodzaj blachodachówki. Największą jej zaletą, jest bardzo duża lekkość. Ponadto, z racji jej kształtu, idealnie nadaje się do starszych budynków.

Blachodachówka modułowa

Ten typ blachodachówki, bardzo łatwo montuje się na dachach. Oczywiście, przekłada się to również, na krótszy czas montażu. Ponadto, można bardzo łatwo przyciąć taką blachodachówkę, w zależności od potrzeb.

Wypełniając
formularz

Na telefon
(94) 341 21 84