Pokrycia dachowe
najwiekszy wybór w krakowie

Pokrycia dachowe – to nasza pasja która przerodziłą się w specjalizacje! Sprzedażą pokryć dachowych zajmujemy się od 15lat na terenie całego kraju, a w Krakowie już od ponad dwóch lat. Z przyjemnością zapraszamy Was do naszego oddziału w Krakowie przy ulicy Tynieckiej 188. To tutaj nasi specjaliści czekają aby pomoc Wam w doborze odpowiednich dachówek lub blachodachówek dopasowanych do Waszego projektu domu oraz waszych preferencji.

Rodzaje pokryć dachowych

Zazwyczaj wyboru rodzaju pokrycia dachowego dokonujemy jeszcze na etapie wyboru domu. Dach może być dwuspadowy, kopertowy, wielospadowy, mansardowy, jednospadowy lub płaski. Każdy rodzaj dachu ma swoje wady i zalety – ale to od tego wyboru będzie zależał ostateczny koszt budowy dachu oraz pokrycia dachowego.

Klasyczne pokrycie dachu to dachówka lub blachodachówka w ramach każdej z nich możemy wyodrębnić różne modele które posiadają rożne cechy i tworzą różne efekty na dachu. Dachówka karpiówka nadaje bardzo klasycznego stylu dzięki temu ze kiedyś wykorzystywane były w budowie np kościołów. Dachówki płaskie nadają prostego nowoczesnego stylu całemu domowi a dachówki faliste są najbardziej uniwersalne i pasują do każdego dachu. Blachodachówki bardzo przypominają swoim kształtem dachówki klasyczne na przestrzeni lat zostały tak bardzo doprecyzowane że nawet wprawne oko może mieć problem z rozpoznaniem czy jest to blachodachówka czy zwykła dachówka. Oprócz kopiowania stylu standardowych dachówek blachodachówki wprowadzją także swoje unikatowe rozwiązania których efektu nie uzyskamy przy wokrzystaniu dachówek – są to np. blachy trapezowe lub blachy na rąbek.

dachówki kraków pokrycia dachowe

Zarówno dachówki klasyczne jak i blachodachówki dostępne są w Krakowie od reki w najpopularniejszych kształtach, kolorach i rozmiarach. Jeżeli nie posiadamy na stanie dachówki którą są Państwo zainteresowaniu to dzięki wielu latom współpracy z największymi producentami – takimi jak: Roben, Creaton, Braas, Koramic, Bratex czy Blachotrapez, mamy – zorganizujemy dostawę dachówek na zamówienie bezpośrednio na Państwa budowę.

Sprawdź poniżej przykładowe realizacje z wykorzystaniem rożnych rodzajów pokryć dachowych.