extraDACH / Wycena Dachu / Wycena dachówki płaskiej

Wycena dachówki płaskiej

Wycena dachówki płaskiej nie różni się znacząco od sposobu wyceny dachówki falistej. Jednak istnieje kilka drobnych różnic na które należy zwrócić uwagę przy wycenie dachu z wykorzystaniem dachówki płaskiej – zanim o tym to słów pare o dachówce płaskiej.

Dachówka płaska wycena

Dachówki płaskie inspirowane sa dachówkami typu karpiówka – czyli dachówkami bardzo klasycznymi i prostymi w budowie. Nie sprawia to jednak że dachówki płaskie wyglądają staroświecko lub klasycznie – wręcz przeciwnie. Trend ostatnich lat do prostych form w budowie idealnie wpasowuje się w zamysł dachówek płaskich które na dachu tworzą linie proste i przyjemną dla oka harmonię. Dachówka płaska z wierzchu ma równą powierzchnię a od spodu wyposażona jest w zamki do mocowania na łatach dachu.

Poznaj najpopularniejsze dachówki płaskie

dachówka turmalin płaska
Braas Turmalin
dachówka płaska orea 9 koramic
Koramic Orea9
creaton domino dachówka płaska
Creaton Domino
braas teviva
Braas Teviva
roben bergamo dachówka płaska
Roben Bergamo
dachówka creaton simpla płaska
Creaton Simpla
dachówka kapstadt płaska
Creaton Kapstadt
dachówka tegalit płaska
Braas Tegalit

Krycie dachu dachówką płaską - dwa rózne sposoby

Standardowo dachówkę płaską układa się tak jak dachówkę falistą czyli jedną pod drugą bez żadnych przesunięć – tworzy to bardzo równą powierzchnię. 

Bardzo często stosowanym odstępstwem od standardowego ułożenia dachówki płaskiej jest układanie jej z przesunięciem. Dzięki czemu dach nabiera dodatkowego niepowtarzalnego charakteru a konstrukcja dachu staje się jeszcze bardziej nowoczesna. I tu docieramy do pierwszej różnicy która wyróżnia dachówkę płaską – a mianowicie dachówki połówkowe. Są to standardowe dachówki – ale o połowę mniejsze – dzięki zastosowaniu ich przy krawędziach dachu możliwe jest ułożenie całego dachu właśnie na wspomnianą mijankę (przesunięcie). Jest to także możliwe w przypadku dachówki falistej jednak przez nieregularne kształty rzadziej spotykane.

Oprócz dachówek połówkowych – do pokrycia dachu przy wykorzystaniu dachówki płaskiej należy zastosować specjalne spinki do dachówki płaskiej – dzięki czemu pokrycie dachu będzie solidne. Kolejną różnicą wynikającą z konstrukcji dachówek płaskich jest zastosowanie grzebienia przy okapie – a właściwie jego brak – w przypadku dachówki płaskiej stosuje się jedynie kratkę wentylacyjną. Dachówka płaska pasuje idealnie do okien dachowych zamontowanych z kołnierzami do obniżonego montażu – dzięki czemu okno dachowe tworzy z dachem jednolitą powierzchnię – jednak należy pamiętać o zastosowaniu socjalnych kołnierzy do tego przeznaczonych.

Wycena dachówek płaskich na 3 sposoby

Potrzebujesz wycenę dachówki płaskiej? Wypełnij formularz, zaznacz co Cię interesuje i ciesz się najlepszymi cenami

Prześlij projekt mailem a my przygotujemy ofertę – napisz tylko czego oczekujesz od swojego dachu

Masz pytania odnośnie dachówek płaskich? Zadzwoń do nas z chęcią odpowiemy na każde pytanie

Potrzebujesz wycenę dachówki płaskiej? Wypełnij formularz, zaznacz co Cię interesuje i ciesz się najlepszymi cenami

Prześlij projekt mailem a my przygotujemy ofertę – napisz tylko czego oczekujesz od swojego dachu

Masz pytania odnośnie dachówek płaskich? Zadzwoń do nas z chęcią odpowiemy na każde pytanie